2015 WORCS Racing Results - Round 4 - Crazy Horse GP - Lake Havasu, Arizona
ATV Race Results By Class
Pro (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
David Haagsma
1
15
01:26:43.302
2
HON
Robbie Mitchell
2
15
01:27:23.513
3
HON
Garrin Fuller
3
15
01:27:55.399
4
HON
Beau Baron
12
13
01:31:28.576
5
HON
Jeff Hancock
13
13
01:32:15.588
6
SUZ
Jeremiah Wagner
17
12
01:30:22.821
7
HON
Collins Webster
19
10
00:59:56.124
8
SUZ
Nathan Anderson
20
10
01:32:25.750
Pro-am (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Mike Sloan
4
15
01:30:21.410
2
HON
David Flores
5
15
01:33:23.461
3
HON
Joseph Shafe
6
14
01:25:48.633
4
HON
Travis Hanes
7
14
01:28:25.174
5
HON
Matthew Hancock
8
14
01:29:32.046
6
HON
Tyler Benally
9
14
01:31:18.450
7
YAM
Ricardo Gonzalez
10
14
01:31:32.324
8
HON
Ty Sanders
11
13
01:29:05.921
9
KTM
Rick Ellsworth
14
13
01:32:50.759
10
CA
Alex Ortiz
15
12
01:12:01.341
11
HON
Bhreanna Curley
16
12
01:26:36.733
12
HON
Ryan Waldo
18
11
01:06:35.975
50cc 4-6 (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Joshua Rojas
11
4
00:27:48.838
50cc 7-8 (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
DRR
Aaron Cuevas
8
5
00:33:02.726
2
DRR
Jordan Rikerd
12
4
00:28:22.297
3
DRR
Kaden Chatham
13
3
00:31:27.361
70 Stock (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
DRR
Bradley Michel
4
7
00:31:16.468
2
APX
Jespn Evans
7
5
00:29:17.124
3
APX
Michael Rojas
9
5
00:33:29.065
70 Prod (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
DRR
Zackary Furman
3
7
00:31:08.456
2
DRR
Brice Ford
5
6
00:30:39.383
70 Open (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
DRR
Brice Ford
18
5
00:35:12.894
2
DRR
Zackary Furman
21
4
00:30:18.910
3
APX
Aaron Cuevas
24
4
00:33:30.448
DNF
APX
Michael Rojas
DNF
2
00:16:18.862
DNS
DRR
Jordan Rikerd
DNS
0
90 Stock (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
DRR
Bradley Michel
16
5
00:34:07.590
2
DRR
Kaden Chatham
22
4
00:31:04.281
3
APX
Jespn Evans
23
4
00:31:05.445
90 Prod (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
APX
Kyle Downes
7
6
00:32:46.774
2
APX
Alexis Mead
8
6
00:33:24.153
3
APX
Jeramiah Evans
15
5
00:32:47.948
4
DRR
Gordon Tarnow
17
5
00:34:21.571
5
DRR
Christopher Salazar
19
5
00:35:44.108
Sport 8-15 (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
APX
Alexis Mead
1
8
00:29:15.954
2
APX
Kyle Downes
2
8
00:30:10.945
3
DRR
Christopher Salazar
6
6
00:32:48.394
4
APX
Jeramiah Evans
10
4
00:14:52.485
DNF
DRR
Gordon Tarnow
DNF
2
00:07:41.379
Prod 250 (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Zachary Michel
1
7
00:49:22.004
2
YAM
Isaac Taylor
5
7
00:52:33.843
3
APX
Jeramiah Evans
7
7
00:53:22.509
4
YAM
Kenny Sanford
8
7
00:53:43.468
5
APX
Alexis Mead
9
7
00:54:03.301
6
YAM
Emma Johnson
16
6
00:47:00.000
7
YAM
Logan Stephenson
17
6
00:47:29.386
8
YAM
Devin Eichner
18
6
00:49:03.625
9
YAM
Cody Sanford
27
5
00:43:22.425
10
YAM
Jadyn Mcbride
28
5
00:47:21.466
Prod 250 Spt (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Zachary Michel
1
6
00:30:20.434
2
YAM
Torey Matajcich
2
6
00:31:31.964
3
YAM
Sheyne Bradley
3
6
00:31:38.258
4
YAM
Johnny Chatham
4
6
00:31:39.583
5
YAM
Taylor Johnson
5
6
00:31:40.258
6
YAM
Isaac Taylor
6
6
00:32:03.285
7
YAM
Logan Stephenson
9
6
00:33:26.138
12-15 Prod (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Sheyne Bradley
2
7
00:51:07.071
2
SUZ
Rolla Manning Iv
6
7
00:53:14.498
3
YAM
Johnny Chatham
11
7
00:55:04.307
DNF
YAM
Jetta Rikerd
DNF
2
00:18:53.339
12-15 Prod Sport (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Sheyne Bradley
32
6
00:43:29.152
2
YAM
Torey Matajcich
33
6
00:44:08.493
3
SUZ
Rolla Manning Iv
34
6
00:44:58.200
14-15 Prod (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Torey Matajcich
44
7
00:58:53.668
2
HON
Sheyne Bradley
47
6
00:46:13.369
3
YAM
Chet Upshaw
49
6
00:52:09.959
Schoolboy (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
KAW
Quentin Pahi
41
6
00:50:18.539
2
YAM
Chet Upshaw
49
5
00:39:25.311
Prod A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Ryan Waldo
2
9
00:57:58.548
2
HON
David Flores
6
9
01:01:06.117
3
HON
Tyler Benally
7
9
01:02:00.172
4
HON
Travis Hanes
10
8
00:55:48.245
5
SUZ
Ryan Hilt
11
8
00:56:06.767
6
HON
Brian Sirevaag
12
8
00:56:45.770
7
HON
Tyler Hilt
13
8
00:56:52.610
8
HON
Gregg Conroy
17
8
00:58:36.154
9
CA
Colten Nichols
22
8
01:00:29.080
10
HON
Ty Sanders
23
8
01:00:40.152
11
YAM
Jason Vondracek
29
8
01:02:40.004
12
HON
Travis Certo
45
7
00:59:48.091
13
HON
Joseph Semas
53
5
00:34:09.400
14
YAM
Ricardo Gonzalez
54
5
00:36:16.682
15
HON
Daniel Grodski
55
5
00:36:27.968
DNF
SUZ
Jared Middlebrooks
DNF
1
00:06:10.485
Prod B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Dakota Mcneal
8
8
00:55:43.806
2
YAM
Logan Huff
9
8
00:55:47.875
3
YAM
Wayne Anderson
16
8
00:57:49.542
4
YAM
Tyler Wesolowski
30
7
00:53:57.870
5
YAM
Dale Jr Salazar
31
7
00:54:14.493
6
HON
Diego Urrea
32
7
00:54:15.637
7
HON
Kyler Reynolds
33
7
00:54:23.512
8
HON
Adam Torres
35
7
00:55:16.185
9
YAM
Johnny Sanders
41
7
00:58:24.106
10
HON
Dean Wheeler
43
7
00:58:42.849
11
HON
Koby Dodson
46
7
01:00:57.645
12
YAM
Travis Work
51
6
00:53:27.989
13
YAM
Justin Keeton
52
6
00:55:56.913
DNS
CA
Alex Allred
DNS
0
Prod C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Nick Roberts
36
6
00:46:31.970
2
HON
Shawn Roberts
37
6
00:46:44.581
3
SUZ
Jacob Kittinger
43
6
00:50:22.878
4
YAM
Brandon Vanbuskirk
44
6
00:51:51.611
Open A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Mike Sloan
1
9
00:57:46.506
2
HON
Matthew Hancock
3
9
00:59:37.745
3
CA
Alex Ortiz
4
9
01:00:42.186
4
HON
Joseph Shafe
5
9
01:00:50.216
5
YAM
John Semas
15
8
00:57:35.503
6
HON
David Ogden Jr
25
8
01:01:26.872
7
YAM
Roy Smith
27
8
01:01:54.826
8
HON
Dustin Steinbeck
34
7
00:54:51.832
9
HON
Daniel Mcgrail
56
5
00:38:22.829
DNF
YAM
Justin Semas
DNF
3
00:21:14.065
DNF
YAM
Chad Johnson
DNF
3
00:22:44.128
Open B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Kyle Fuller
14
8
00:57:13.934
2
KTM
Michael Ellsworth
19
8
00:58:48.545
3
HON
David Ogden Iii
21
8
00:59:09.102
4
HON
Elroy Stevens
36
7
00:55:40.151
5
HON
Carlos Alvarez
38
7
00:56:54.887
6
CA
Jerry Nelson
40
7
00:58:08.251
7
HON
Dylan Sloan
42
7
00:58:37.688
Open C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Carlos Alvarez
23
7
00:50:03.238
2
HON
Ryan Root
35
6
00:45:58.091
3
HON
Lloyd Pahi
42
6
00:50:22.409
4
HON
Joseph Rino
50
5
00:45:32.789
5
POL
Kris Miller
51
4
00:55:13.211
Sport 15-29 A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
SUZ
Ryan Hilt
1
8
00:50:17.669
2
HON
Daniel Grodski
4
8
00:50:49.973
3
YAM
Justin Semas
5
8
00:50:58.600
4
HON
Tyler Hilt
6
8
00:51:05.485
5
HON
Joseph Semas
10
8
00:54:35.388
6
YAM
Kenny Beach
12
8
00:54:49.511
7
KAW
Raycen Snow
22
7
00:49:35.363
DNS
YAM
Roy Smith
DNS
0
Sport 15-29 B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Kyle Fuller
2
8
00:50:32.086
2
YAM
Logan Huff
3
8
00:50:38.610
3
HON
Dylan Sloan
7
8
00:51:32.309
4
YAM
Dale Jr Salazar
9
8
00:54:29.170
5
HON
Dean Wheeler
11
8
00:54:35.825
6
HON
Dakota Mcneal
14
7
00:45:40.631
7
HON
David Ogden Iii
16
7
00:47:35.390
8
YAM
Johnny Sanders
17
7
00:47:40.540
9
YAM
Justin Keeton
18
7
00:47:50.407
10
HON
Kyler Reynolds
24
7
00:52:40.633
11
KAW
Shawn Saxton
39
6
00:47:32.893
12
HON
Koby Dodson
45
6
00:53:50.289
DNF
YAM
Wayne Anderson
DNF
3
00:23:26.086
DNF
CA
Alex Allred
DNF
2
00:25:37.752
DNS
HON
Diego Urrea
DNS
0
Sport 15-29 C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
SUZ
Nick Caramico
3
7
00:51:30.371
2
HON
Nick Roberts
13
7
00:55:25.384
3
SUZ
Jacob Kittinger
20
6
00:49:39.344
4
HON
Shawn Roberts
21
6
00:49:42.734
5
YAM
Collin Duffy
22
6
00:50:08.675
6
YAM
Brandon Vanbuskirk
23
6
00:51:47.829
7
KAW
Quentin Pahi
25
6
00:53:10.689
DNF
CA
Reese Caramico
DNF
1
00:11:44.868
DNS
HON
Brian Canisales
DNS
0
30+ A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
SUZ
John Rikerd
8
8
00:52:26.484
2
KTM
Donna Ellsworth
15
7
00:47:14.144
3
HON
Daniel Mcgrail
21
7
00:49:29.543
4
SUZ
Jared Middlebrooks
47
5
00:31:22.248
30+ B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
KTM
Michael Ellsworth
19
7
00:48:03.136
2
HON
Adam Torres
20
7
00:48:18.921
3
HON
Elroy Stevens
48
5
00:35:38.179
30+ C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Ryan Root
15
7
00:56:36.170
40+ A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Gregg Conroy
13
8
01:52:24.498
2
KTM
Mark Hays
25
7
01:46:43.486
3
HON
David Ogden Jr
26
7
01:48:09.267
4
KAW
Dax Snow
27
7
01:48:24.376
5
HON
Rick Shafe
28
7
01:48:28.019
6
YAM
Chad Johnson
29
7
01:49:41.644
7
KTM
Bret Probst
30
7
01:52:02.122
8
KTM
Bart Probst
31
7
01:53:12.127
DNF
YAM
John Semas
DNF
3
01:18:56.151
40+ B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
HON
Steve Garver
38
6
00:46:59.710
2
CA
Jerry Nelson
40
6
00:48:24.640
40+ C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Scott Michel
10
7
00:55:02.382
2
YAM
Jolene Crouse
14
7
00:55:48.777
3
HON
Lloyd Pahi
24
6
00:52:37.961
50+ A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
KTM
Rick Ellsworth
18
8
00:58:42.653
2
HON
Rick Shafe
26
8
01:01:42.392
3
KTM
Bart Probst
28
8
01:02:12.936
4
KTM
Bret Probst
39
7
00:58:05.833
50+ B/C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
CA
Mike Hrubetz
12
7
00:55:20.052
2
HON
Terry F. Boatman
19
6
00:49:06.755
3
YAM
Larry Hamilton
29
5
00:53:00.354
DNS
YAM
Ralph Ruiz
DNS
0
Women A (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
KTM
Donna Ellsworth
20
8
00:59:00.494
2
HON
Bhreanna Curley
24
8
01:01:10.855
3
YAM
Mandi Mccaslin
37
7
00:55:59.177
Women B (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Lisa Cernius
4
7
00:52:15.334
2
HON
Crystal Hemphill
26
6
00:54:16.880
3
YAM
Taylor Johnson
30
4
00:49:42.415
Women C (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
YAM
Jolene Crouse
10
6
00:33:30.952
2
YAM
Emma Johnson
11
6
00:35:45.125
3
YAM
Jadyn Mcbride
12
5
00:31:23.692
4
YAM
Jetta Rikerd
13
5
00:32:05.844
5
YAM
Devin Vasquez
14
5
00:32:06.734
6
YAM
Britainy Miller
20
5
00:36:35.952
4X4 Open (ATV)
Finish
Nbr
Name
Overall
Laps
Elapsed Time
1
BBA
James Mcanally
46
6
00:47:15.103
Copyright 2002-2022, ATV Riders All Rights Reserved -
ATV Riders Forum - Message Board - Archive